כתיבת תסריטים

קצת על סרטונים שיווקיים ועל הנחיצות שלהם

סרטון שיווקי לעסק הופך להיות כלי נפוץ מאד בשנים האחרונות וכמעט כל חברה בינונית (וגם לא מעט קטנות כיום) מבינות שסרטון שיווקי עשוי לתרום להם רבות לתדמית העסקית, להעלאת המודעות של קהל רלוונטי לעסק שלהם וכמובן השאיפה המרכזית – להביא לקוחות באמצעות אותו הסרטון השיווקי. 

עכשיו בינינו, כל אחד יכול עם תקציב כזה או אחר להרים לעצמו סרטון שיווקי. כיום יש הרבה מאד צלמים, חברות צילום ואף אפליקציות ומיזמים ייעודיים שיוצרים לך לבד סרטון שיווקי עבור העסק. אממה, חשוב מאד שתבינו שסרטון שיווקי זה מגניב, טוב ויפה אבל זה לא מספיק. לא כל סרטון הוא סרטון טוב. סרטון טוב הוא כזה שמעביר מסר מאד טוב!

סרטון שיווקי בלי תסריט איכותי לא שווה יותר מידי – סורי!

אז כבר דיברנו על זה שכולם יכולים לעשות סרטון תדמיתי/ שיווקי לעסק. אבל לכתוב תסריט מנצח, כזה שיהיה זכיר, מגניב, קליט ולא יצא מהראש של הצופים בו, זו כבר ליגה אחרת לגמרי. אז אם אתם רוצים באמת להיות מאותם עסקים שעושים את זה חד וויראלי, אל תחסכו על קופירייטר טוב שיתפור לכם סרטון במידות המושלמות שלכם ושיוציאו אתכם הכי טוב, הכי חכם והכי יצירתי בהתאם ובהתחשב לתחום העיסוק שלכם. 

סוגי סרטונים שיווקיים 

קיימים סוגים רבים ומגוונים של סרטוניים שיכולים לשרת ולהזניק את העסק שלכם. עצם ההחלטה איזה באיזה סוג של סרטון בוחרים אמורה להגיע בשיחת איפיון משותפת בין הקופירייטר (המוח היצירתי והביצועי בפועל) לבין הלקוח והבנתו בצורה מקסימלית את העולם העסקי שלו. 

אופי הסרטונים יכול להיות מגוון מאד, להלן מבחר כיוונים:

  • סרטון תדמית עם פרזנטור – לרוב הפרזנטור יהיה בעל העסק עצמו אשר יציג ממקור ראשון את מהות העסק שלו, אילו שירותים או מוצרים יש לו להציע לעולם, איך השירותים שלו יכולים לשפר את חייהם של עסקים/ פרטיים וכדומה ויצירת הנעה עדינה ונעימה לפעולה. הרעיון מאחורי סרטון כזה הוא לייצר מעין "שיח בארבע עיניים" בין העסק ללקוחות הפוטנציאליים שלו וחשיפה שלהם אל הנפשות הפועלות מאחורי המיזם.
  •  סרטון מצויר/ אנימציה – לרוב בסרטון כזה יועבר מסר בצורה ויזואלית נעימה של איורים או אנימציה. מאד נפוץ בקרב חברות בינוניות או גדולות אשר מסבירות ללקוחות בצורה נעימה וציורית על עולם התוכן שלהם ומדוע הוא עשוי להתאים להם. סרטון מסוג זה הוא יותר חווייתי לצופה.
  • סרטון לקוחות ממליצים – סרטון בו אתם נותנים ללקוחות שלכם למכור אתכם בצורה הכי טובה שיש. כמובן שגם פה יש צורך בהתערבות של קופירייטר אשר יהפוך את ההמלצות שלהם לנכונות יותר, מדוייקות יותר וחזקות יותר באמצעות הכנת שאלון מנחה שיוציא מהלקוחות שלכם את ההמלצות החמות ביותר עליכם. 
 קיימים עוד סוגים רבים של סרטונים וסגנונות טקסטים, לפרטים נוספים טייפר תשמח לעמוד לשירותכם. 

הצצה לסרטונים שכתבנו

בואו נכתוב לכם תסריט מעורר השראה